CROSS im. Józefa Serafińskiego

 

Wyjątkowy CROSS!!!

Jedenasty CROSS za nami. O każdym można powiedzieć, że był wyjątkowy, bo rzeczywiście tak jest. Każdy jest unikatowy, zgodnie z heraklitejską prawdą że nie można dwa razy wejść do tej samej rzeki. Ale ta jedenasta edycja imprezy była rzeczywiście szczególna. Czy wpływ na to miała piękna słoneczna pogoda w sobotę, czy świetne humory jakie przywieźli ze sobą uczestnicy, czy wreszcie postulowane rok temu niskie wpisowe – nie wiemy :). Prawda jest taka, że tym razem szczególnie wspaniale się bawiliśmy, a radosny taneczny korowód podczas wieczornej wodniackiej dyskoteki, jest najlepszym tego zwieńczeniem. I tu słowa uznania należą się naszemu DJ’owi, w którą to rolę wcielił się tym razem sam v-ce prezes STW Bałtyk Gdynia Zbyszek Bulczak – BRAWO Zbychu, świetny repertuar i pyszna zabawa! :).

W tej wyjątkowej atmosferze swój bardzo udany debiut w roli komandora spływu miała też Sylwia Serafińska, która włożyła całe serce (i paczkę No-Spy ;):)), by wszystko zagrało jak należy. Organizatorzy pomimo piątkowej mżawki zadali też sobie trud i w trzyosobowym patrolu najlepiej jak się dało oznakowali trasę. Tak więc kajakarze byli bezpieczni zarówno na lądzie, jak i na wodzie gdzie wyjątkowym zastępem łodzi i strażaków zabezpieczyła CROSS kartuska jednostka Państwowej Straży Pożarnej. I chyba te wszystkie starania oraz niezwykła turystyczna pasja i przyjaźń jaką przywieźli ze sobą nasi przyjaciele, złożyły się na wyjątkowość tego CROSSu. Maja się też z czego cieszyć nasi litewscy koledzy, których sześcioosobowa ekipa wygrała spływ, ustanowiła nowy rekordowy czas pokonania trasy Kółka Raduńskiego i wygrała kajak. Cieszyło się też Drużno Elbląg (II miejsce) i STW Bałtyk Gdynia (III miejsce), odbierając z rąk sponsorów wypasione nagrody. A wisienką na torcie był jeszcze turniej siatkówki, w którego finałowym meczu STW Bałtyk Gdynia po zaciekłym pojedynku pokonało Drużno Elbląg.

Jesteśmy niezmiernie szczęśliwi że tak udała nam się ta edycja CROSSu i dziękujemy wszystkim którzy dołożyli do tego swoją cegiełkę – sponsorom dzięki którym mogliśmy tak hojnie obdarować tryumfatorów, służbom ratowniczym i lekarskim które dbały o nasze bezpieczeństwo, oraz naszym przyjaciołom kajakarzom, wśród których widać zarówno wiernych kibiców wieżyckiej imprezy, jak i sporo nowych twarzy. Wierzymy iż ta atmosfera i satysfakcja będzie dobrym omenem na przyszłe edycje CROSSu. Bądźcie z nami w przyszłym roku – znów będzie super!!!

 

WYNIKI!!!

 

Piszą o nas:

http://www.pzkaj.pl/index.php/turystyka/aktualnosci/481-cross-o-blekitna-wstege-jezior-radunskich-2013.html

 

GALERIA 2013r.

 

 


 

Galeria 2012r.

 

 

Teraz NOWA NIŻSZA CENA!!!


Jesteśmy jednym z najstarszych (60 lat) klubów turystyki wodnej o prawdziwie sportowych korzeniach i postawie. Wywodzimy się z gdyńskiego klubu sportowego Bałtyk, a od kilku lat posiadamy status Stowarzyszenia wraz z wygodną przy współpracy osobowością prawną.


Od kilku lat organizujemy jedną z najlepszych w sezonie turystycznym imprez kajakowych – Ogólnopolski Cross Kajakowy w Wieżycy na Kaszubach. Impreza ma od lat najwyższy 5-gwiazdkowy status w cyklu Grand Prix Polskiego Związku Kajakowego, a swym ekstremalnym charakterem przyciąga setki kajakarzy i turystów z Polski i zagranicy.


Impreza odbywa się w przepięknej scenerii jezior kaszubskich i wykorzystuje wspaniały naturalny układ akwenów wodnych o kształcie elipsy (obrazuje to logo imprezy), połączonych kanałami lub oddalonych od siebie tak, że można rozegrać zawody o charakterze cross’u. Zawodnicy muszą pokonać całą trasę w jednym starcie, pokonując jeziora, kanały, podmokłe łąki, przebiec z kajakiem przez niektóre z miejscowości po drodze, lasy i zagajniki, tak by dotrzeć do miejsca z którego wystartowali.


Pokonanie całej trasy o długości prawie 40 km wprawionym zawodnikom zajmuje 4-6 godzin. Zawodnicy są zdani tylko na siebie i własne siły...

 

Informator 2013r. 

Karta uczestnictwa 2013r.

Mapka 2013r.

Regulamin 2013r.

 

 

 

Zgłoś się tutaj